V.U.K.

Volonterske akcije u sklopu provedbe EpiCentra

U sklopu projekta Mladi bude Varaždin koji provodi Udruga mladih V.U.K prijavili smo razne volonterske aktivnosti na ovogodišnju manifestaciju Hrvatska volontira koja će se održati od 22. – 25.5. Nit vodilja ovogodišnje manifestacije je: “Gradimo zajednicu u kakvoj želimo živjeti”. Potaknuti time želimo pokazati kakvu zajednicu mi želimo u Varaždinu. U subotu, 25.5 organizirati ćemo cjelodnevni program u dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4, Varaždin) pod nazivom EpiCentar. Program će biti edukativno-zabavnog karaktera, a kako bi ga čim bolje proveli trebamo upravo tebe! 🙂

U petak provodimo volontersku akciju kojom želimo obaviti pripremu za naredni dan, međusobno se upoznati i pokazati svoje vještine ukrašavanja. Provedba programa EpiCentar u potpunosti je na volonterskoj bazi tako da se možeš uključiti u segment koji smatraš da ti najbolje odgovara.

Pročitaj opise volonterskih pozicija ↓ , provjeri svoj raspored i ako si slobodan/a pridruži nam se i pokaži kakvu zajednicu ti želiš! 🙂

Prijaviti se možeš na linku: https://tinyurl.com/y33dy8nm

Kad se male ruke slože

Potrebni broj volontera: 4-5

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja: U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u petak, 24.5 od 15:00-18:00 h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine kroz sudjelovanje u pripremi provedbe jednodnevnog događaja (EpiCentar)

Sadržaj posla i odgovornosti: Logistička pomoć u pripremi za provedbu događaja, kreativno izražavanje kroz ukrašavanje dvorišta, promišljanje o ekologiji i održivom razvoju.

Dobrobiti za volontera: Upoznavanje novih ljudi, kreativno provođenje slobodnog vremena. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.  

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će prije provedbe biti upućeni u ostale segmente organizacije u koje se mogu uključiti putem google dokumenta na kojem rade svi volonteri. Posebice nam je važan doprinos volontera u planiranju izvedbe programa događaja jer upravo na temelju njihovih ideja i jesmo zamislili sam program.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak

EpiCentar

  1. Sharing is caring (buvljak bez novca)

Naslov pozicije: Koordinator/ica buvljaka bez novca

Potrebni broj volontera: 2

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja: U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 12:00-18:00 h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine na provedbi jednodnevnog događaja.

Sadržaj posla i odgovornosti: Kordinatori/ce upućuju ljude na pravila buvljaka (da se radi o razmjeni,nema korištenja novca), paze na urednost pulta.

Dobrobiti za volontera: Edukacija i konkretno iskustvo u provedbi festivala, stjecanje komunikacijskih vještina kroz rad s ljudima. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će najkasnije do petka biti upoznati s pravilima buvljaka.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno jeda volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.

2.     Zdravo buđenje

Naslov pozicije: Koordinator/ica yoge, Smoothie masteršef/ica

Potrebni broj volontera: 2

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja:U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 10:00-11:15h za koordinatora/icu yoge i od 11:15-12:00 za smoothie mastešefa/icu.

Ciljevi i učinak posla: Dobro se zabaviti i pritom naučiti nešto novo o yogi i veganskoj prehrani.

Sadržaj posla i odgovornosti: Koordinator/ica yoge upućuje ljude prilikom dolaska (gdje odložiti prostirke i podijeliti one koje ćemo mi osigurati). Kod izrade smoothie-ja volonter/ka pomaže u izradi i podjeli istih zainteresiranima.

Dobrobiti za volontera: Nova znanja u području yoge, veganske prehrane te razvoj komunikacijskih vještina u radu s ljudima. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će dan provedbe dobiti točne upute.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.

3. Akustični džem session

Naslov pozicije: Koordinator/ica džem sessiona

Potrebni broj volontera: 2

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja:U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 12:00-18:00h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine na provedbi jednodnevnog događaja. Dobro se zabaviti i po potrebi iskazati svoje dj vještine.

Sadržaj posla i odgovornosti: Koordinirati zainteresirane na mjesto održavanja jam sessiona, tehnička podrška – puštanje glazbe u slučaju da nitko ne svira (u tom slučaju paziti na glasnoću glazbe), paziti da svatko zainteresiran dobije prilku (u slučaju da primjete da je nekom oduzeta).

Dobrobiti za volontera: Koordinatori/ce stječu komunikacijske i organizacijske vještine kroz upoznavanje novih ljudi. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će dan provedbe dobiti točne upute.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.

4.     Stvaramo (zajednicu u kojoj želimo živjeti)

Naslov pozicije: Koordinator/ica programa umjetničke ekspresije – Stvaramo

Potrebni broj volontera: 3

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja: U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 12:00-15:00h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine na provedbi jednodnevnog događaja.

Sadržaj posla i odgovornosti: Zadatak koordinatora/ice je upućivati ljude na “pravila” – mogu se umjetnički izraziti na bilo koji način (mi ćemo pripremiti materijal). Koordinatori/ce sugeriraju temu poboljšanja uvjeta zajednice u Varaždinu i potiču ljude da izraze svoje mišljenje o konkretnim promjenama koje bi željeli vidjeti u gradu.

Dobrobiti za volontera: Koordinatori/ce stječu komunikacijske i organizacijske vještine kroz upoznavanje novih ljudi. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.  

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će dan provedbe dobiti točne upute.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.

5.     B.Y.O Board game

Naslov pozicije: Koordinator/ica programa s društvenim igrama

Potrebni broj volontera: 1-2

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja: U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 15:00-17:00h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine na provedbi jednodnevnog događaja.

Sadržaj posla i odgovornosti: Koordinatori su zaduženi za prijavu igrača ovisno o društvenim igrama koje sami donesu (potrebno je zabilježiti igru i ime tima).

Dobrobiti za volontera: Koordinatori/ce stječu komunikacijske i organizacijske vještine kroz upoznavanje novih ljudi. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.  

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će dan provedbe dobiti točne upute.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.

6.     Kviz – Ja sem Varaždinec

Naslov pozicije: Koordinator/ica kviza

Potrebni broj volontera: 2

Mjesto i vrijeme/trajanje volontiranja: U dvorištu Centra za mlade (Preradovićeva 4,Varaždin) u subotu 25.5 od 17:00-18:00h.

Ciljevi i učinak posla: Steći komunikacijske i organizacijske vještine na provedbi jednodnevnog događaja.

Sadržaj posla i odgovornosti: Koordinatori/ce su zaduženi/e za prijavu igrača i bilježenje rezultata te u ispravljanju kviza i podjeli nagrada. Ako žele volonteri mogu pomoći pri osmišljavanju kviza.  

Dobrobiti za volontera: Koordinatori/ce stječu iskustvo u organizaciji i provedbi kviza. Upis volonterskih sati u volontersku knjižicu.  

Plan uvođenja u posao i edukacija: Volonteri će dan provedbe dobiti točne upute. U slučaju da žele sudjelovati u pripremi za kviz mogu nas kontaktirati.

Praćenje, podrška i evaluacija rada: Volonterov rad prati koordinator volontera. Poželjno je da volonter u kratkim crtama zabilježi u dnevnik volontiranja svoje iskustvo kako bi mogao pratiti vlastiti napredak.


Za dodatne informacije možeš nas kontaktirati putem maila: bela@udruga-vuk.org.


Što ti misliš? Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.