V.U.K.

Fail Fest vol. 1

Mislim, dakle griješim…

Biti emocionalno zreo/la znači, između ostalog, biti svjestan/a da svi mi bez iznimke činimo greške u svim segmentima života. Ipak, pitamo se što nas čini više ili manje uspješnima dok najčešće čitamo o dobrim navikama i odlikama uspješnih ljudi. Imaju li naše greške ulogu u našim uspjesima, i koja je? Trebamo li manje griješiti ili samo pristupati drugačije vlastitim greškama? Postoji li znanost iza pogrešaka?

Skloni smo pripisati zasluge za svoje uspjehe unutarnjim čimbenicima poput količine truda koju smo uložili, vještinama ili prethodnom iskustvu koje posjedujemo. Neuspjeh je, s druge strane, nešto što ne želimo priznati, već sakriti. Istraživanja su pokazala da je vjerojatnije da ćemo za neuspjeh kriviti vanjske čimbenike poput okolnosti, sreće ili težine zadatka (izazova).

U knjizi ‘Being Wrong’, autorica Kathryn Schulz objašnjava problem sljepoće za pogreške:

     „… Rečenica „Griješim.“ opisuje logičku nekonzistentnost. Čim znamo da smo u krivu, više ne griješimo, jer prepoznati tvrdnju kao lažnu znači prestati u nju vjerovati. Stoga možemo reći samo: “Bio/la sam u krivu.”

Being Wrong, Kathryn Schulz

Mi u Udruzi mladih V.U.K. odlučili smo praktično istražiti ovo područje i dati mladima odgovor na pitanje kako to da svi griješimo, a samo neke smatramo uspješnima. Upravo stoga, kao dio projekta “Mladi bude Varaždin” koji provodimo u partnerstvu s Gradom Varaždinom uz financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, otvaramo prostor ovoj temi u domeni javne rasprave. U dva dana (27.-28. 9. 2019.) koliko će trajati naš događaj naziva FailFest pod geslom “Mislim, dakle griješim…” pripremili smo program posvećen upravo onome što su nas učili skrivati ili obezvrjeđivati – vlastitim pogreškama!

Program

PETAK (27.9.2019.)

@ Studentski klub (SC Varaždin, Julija Merlića 9, Varaždin)

17:00 Panel rasprava “Doprinose li i kako naše greške našim uspjesima?”

@ Caffe bar Elephant (Graberje 2, Varaždin)

20:00 Pub quiz “Kriva skretanja do uspjeha”

22:00 Stand-up & Open mic

SUBOTA (28.9.2019.)

@ Studentski klub (SC Varaždin, Julija Merlića 9, Varaždin)

18:00 Predstavljanje knjige “Pank poduzetnici”

@ Caffe bar Elephant (Graberje 2, Varaždin)

21: 00 Zvučna greška Foreign Sky

Što ti misliš? Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.