KineDok @ VAKUUM: Moj dom

12.10.2016. @ 18:00 – 19:45 –

Jedna žena, dva muža, četvero djece, sedam svinja i stado koza pokušavaju preživjeti na posljednjoj farmi u modernom predgrađu Kijeva.

Učitavanje mape...

Datum i vrijeme

12.10.2016.

VAKUUM klub

U suradnji s kinom Galerija donosimo tri dokumentarca projekta KineDok u prostor VAKUUM kluba, koje možete gledati na velikom platnu, iz udobnosti fotelja i kauča, u našem prostoru.

Prije ovog filma, koji se bavi odnosom ruralnog i urbanog, uvodno pojašnjenje tematike i odnosa navedenih obilježja civilizacije pojasnit će nam i argumentirano izložiti članovi varaždinske udruge Gredica. Dođite, bit će interesantno!

Moj dom

Urbanizacija naselja odnijela je svoj danak koji su platili vlasnici svih susjednih kuća. No ne i ona Natašine obitelji, koja se unatoč financijskim ponudama, prijetnjama, pa i fizičkim nasrtajima investitora odbija odseliti u stan i napustiti način života na koji je navikla. Kamera je punih pet godina pratila jednu (ne)običnu obitelj koja se odlučila oduprijeti „modernizaciji“. Koliko daleko će ići u obranu svoga doma?

Naslov (originalni): Jáma
Vrijeme: 84
Redatelj: Jiří Stejskal
Jezik: ukrajinski
Godina: 2014
Zemlja: Češka
Producent: Pavla Kubečková, Tomáš Hrubý

sadržaj preuzet sa stranice KineDok projekta.