Likovne radionice

01.07.2016. @ 17:00 – 18:30 –

Umjetnička likovna organizacija „Art klub – Moje vrijeme“ Varaždin počinje s održavanjem LIKOVNIH RADIONICA u ponedjeljak 01.07. u VAKUUM klubu (Preradovićeva ulica br. 17) 🙂

Učitavanje mape...

Datum i vrijeme

01.07.2016.

VAKUUM klub
vakuum.space

Pojavom multimedije zapostavljen je rad rukama, likovne tehnike izgubile su na važnosti te su se pojavile neke nove vrste umjetnosti (npr. umjetničke instalacije) koje ćemo nešto kasnije uključiti u program. Već duže vrijeme se osjeća potreba za navedenom vrstom aktivnosti, a vlastitim istraživanjem smo saznali kako ne postoji mjesto gdje bi nadareni mladi mogli dobiti uputstva o osnovama rada raznim likovnim tehnikama i motivima.

Na radionicama će se koristiti olovke, ugljen, kistovi, papir, platno, lesonit ploča i staklo. Oslikavat ćemo prirodu, predmete koji nas okružuju, ljude, aktove i portrete. Radionice su osmišljene na način da se radi u grupama koji je zanimljiviji i interaktivniji. Nadalje, radionica je mjesto gdje se zajedno kreativno izražavamo u ugodnom prostoru, a vodi ju educirana voditeljica, uz glazbu. Slikanje veoma opuštajuće djeluje na psihomotorni sustav te ju je medicina preporučila za liječenje disleksije koja je sve prisutnija kod djece. Ljudi koji više od 2 sata dnevno borave pred ekranom, gube kontakt sa stvarnošću, a neki su završili i kod liječnika radi psihičkih poremećaja. Gledanje sugovornika „očima u oči“ je vjerodostoniji, ali i zdraviji u odnosu na boravak pred ekranom.

Svoj interes za sudjelovanjem javite na kontakte:

• e-mail: dpevacdu@gmail.com
  • mob: 098/584-164