Select Page

Konferencija projekta „I mene se pita! – glas vijeća učenika u vrijeme COVID-19“ ovog će utorka, 30.3., od 10 do 12h predstaviti rezultate istraživanja o radu vijeća učenika u 2020. godini, a osim rezultata, moći ćeš usvojiti i korisne savjete za organizaciju rada vijeća.

Na društvenim mrežama partnera projekta možeš pratiti prijenos konferencije,
a za sudjelovanje u raspravi prijavi se najkasnije do nedjelje, 28. ožujka.

Konferencija će biti na Zoomu, a spajaš se putem poveznice.

Projekt provode Udruga „Delta“, Mreža mladih Hrvatske, Centar za građanske inicijative Poreč, Dječji kreativni centar DOKKICA i Info zona s ciljem istraživanja i analize rada vijeća učenika u pojedinim sredinama tijekom pandemije korona virusa.

Vijeće učenika predstavničko je tijelo učenika u odgojno – obrazovnom sustavu i kao takvo mora aktivno sudjelovati u rješavanju problema i prevladavanju prepreka u svojem okruženju. Isto tako, zadaća vijeća je i briga o pravima učenika, komunikacija s ostalim tijelima škole, provođenje vlastitih aktivnosti i akcija – radi poboljšanja kvalitete sustava u kojem se nalazi te uljepšavanja mjesta obrazovanja, kako učenicima, tako i ostalim djelatnicima.

Zgrabi ovu priliku, prijavi se i participiraj u završnoj konferenciji jer, sigurni smo,
možeš svašta naučiti i unaprijediti rad vijeća učenika u kojem sudjeluješ. 🙂

bl